Domácí ohňostroj

Domácí ohňostroj

13. 9. 2012, 11:45

S domácím ohňostrojem se jistě každý z nás už někdy setkal. Stačí se o půlnoci na konci starého roku (a tedy na počátku roku nového - podle toho, co slavíme raději) podívat z okna, pokud tedy nechystáme domácí ohňostroj sami.

Domácí ohňostroj

Ohňostroj, ať již ten domácí či oficiální, má svůj původ v daleké minulosti a v daleké Číně. Vynález střelného prachu a obliba oslavné střelby vedly spolu s růstem technických znalostí až k dnešní podobě ohňostrojů. Všichni bychom si rádi uspořádali domácí ohňostroj, který by se svými efekty blížil těm oficiálním státním ohňostrojům, a tak se o to alespoň snažíme.

Domácí ohňostroj

U nás doma se ohňostroj nevžil, maximálně jsme z okna vyhodili pár zapálených prskavek (pokud možno ne na zaparkovaná auta). O to raději jsme ale pozorovali, co se děje u sousedů. Nejjistějším vodítkem, že se něco v sousedství z oblasti ohňostrojů děje, je náš pes. Přijde (spíše přiběhne) ze zahrady domů a zaleze do nejvzdálenějšího místa (nejraději do sprchového koutu) už v době, kdy my ještě ani netušíme (pro "rachot" v domácnosti neslyšíme), že se venku něco děje. Pokud tedy nejde o hřmění hromů jako předzvěst bouřky, jdeme se na balkon podívat a často jsme svědky velmi pěkných domácích či zahradních ohňostrojů.Ne všechny domácí ohňostroje jsou však povedené, někdy by méně bylo více, jindy jsou příliš monotonní, barevně málo výrazné, s příliš mnoha petardami. Tady je ale každá rada drahá, zkrátka proti gustu, žádný dišputát. Nejrozumnější je, nechat si poradit u odborné firmy, kterých je v českých zemích bezpočet, a které u složitějších ohňostrojů (ohňostrojových sestav) zajišťují i personální obsluhu a, což je nejdůležitější, ručí za bezpečnost dodaných ohňostrojových prvků.Takovou hezkou ukázkou nejrůznějších typů domácích ohňostrojů jsou již zmíněné oslavy Nového roku, kde jsou k vidění jak jednoduché vystřelené rakety, tak i ohňostrojové sestavy či ohňostroje na míru a člověk si tak může vybrat, co za domácí ohňostroj by si příště pořídil sám (pokud na to bude mít).

Zobrazení: 93386 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.