Kulové pumy

Kulové pumy 75mm

13. 9. 2012, 14:02

Kulové pumy se řadí již dlouhá léta k nejoblíbenějším a nejžádanějším druhům zábavné domácí pyrotechniky. A to nejen na silvestra. Světelnými a zvukovými efekty jsme si zvykli už dávno zpestřit a oživit klidně i letní grilovací zahradní slavnosti a podobně.

Kulové pumy 75mm

Ano. Proč čekat až na příchod nového roku, abychom si mohli dopřát nádheru světelných efektů kulových pump? Vždyť právě léto je možná ještě vhodnějším obdobím, kdy se zábavnou pyrotechnikou můžeme potěšit. Nebudeme při jejím odpalování drkotat zuby v mrazech. Navíc nezaniknou efekty kulových pump v záplavě mnoha a mnoha dalších, jak je tomu při loučení se s uplynulým rokem.

Co čekat od kulových pump?

Zatímco některé názvy zábavné pyrotechniky nám už samy napovídají, co je jejich efektem, u jiných je to tak trochu překvapení. Petarda, dělobuch, granát, ... jasně! Obrovská rána. Ale co čekat od takzvaných kulových pump. Koule se vloží do moždíře a po odpálení je vystřelena do výšky přibližně 70 metrů. Tam se rozprskne do nádherné světelné kytice. Právě její průměr je určen číslem. Nejčastěji se jedná o "květy" velké od 50 do 150 milimetrů.

Květiny vysoko nad zemí

Světelné efekty způsobené kulovými pumpami skutečně nejvíce připomínají květinu. Proto se často nazývají podle jejich druhů. Pořiďte si tedy například fialové pivoňky, rudé růže, modré chrpy, žlutý zlatý déšť a podobně. Barvami to ale zdaleka nekončí. Světelný efekt je zpravidla doplněn i zvukem. Praskání a kvílení dá všem jasně najevo, že skutečně máte důvod k oslavě. Celý efekt probíhá zpravidla v sedmdesáti metrech nad povrchem země a trvá alespoň pět vteřin.

Jedna koule by byla málo

Efekt kulových pum je nádherný. Jedna vám nebude stačit. Budete toužit po další a další. Proto se prodávají rovnou v sadách po šesti, dvanácti i více kusech. V jedné sadě mohou být koule totožného efektu, většinou ale asi oceníte spíše nejrůznější kombinace barev. Překvapte sebe i hosty na oslavě. Takzvané dvojkoule a trojkoule dokonce hýří i více barvami naráz. Připojte praskání a třpytivé efekty. Kulové pumy se téměř rovnají profesionálním ohňostrojům.

Zobrazení: 96507 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.