Ohňostroj Praha

Ohňostroj Praha

13. 9. 2012, 11:47

Jste-li Pražáci, byl by "ohňostroj Praha" asi nejpravděpodobnější výraz, který byste zadali do vyhledávače v internetu, máte-li v úmyslu uspořádat si malý domácí nebo zahradní ohňostroj a chtěli si vychutnat menší pyrotechnickou podívanou.

Ohňostroj Praha

Jiný význam tohoto slovního spojení vás asi napadne ve spojitosti s celostátní oslavou nějakého významného výročí, jako například jubilea vzniku československého nebo českého státu, jeho osvobození od okupantů nebo prostě jen velkou oslavou Nového roku. Takový ohňostroj již není žádný amatérský domácí či zahradní záležitost, ale vysoce profesionální

Ohňostroj Praha

Jen v Praze se nabízí několik odborných firem zabývajících se pyrotechnickými výrobky a několik set prodejen uvádějících toto zboží na trh. Kromě toho se v období před vánočními svátky a Novým rokem objevuje zábavní pyrotechnika, jak zní oficiální označení zboží nezbytného k provedení jakéhokoli typu žádaného ohňostroje, i na pultech obchodních řetězců a prodejních stánků. Zejména tam bychom si však při výběru pyrotechnického zboží měli dát velký pozor na plnění bezpečnostních kriterií, která sice Česká obchodní inspekce kontroluje, ale ani ta nemůže zkontrolovat všechno. Proto je lépe kupovat pyrotechniku v kamenných obchodech, kde je přece jenom větší záruka bezpečnosti.Pojem "ohňostroj" vnímáme většinou jako organizovanou hezkou podívanou, existují však situace, kdy "ohňostroj" nemusí být nic pozitivního. Např. jako v tom vtipu o parašutistovi, který pod sebou vidí nádherný ohňostroj a zeptá se člověka, který mu letí vzduchem naproti: "Co to tam dole slavíte?". "Já nevím, já letím z prachárny". Takhle absurdní to doufám je jenom v anekdotě, každý rok jsou však noviny a media plné zpráv o neštěstích, vzniklých v důsledku nedodržení bezpečnostních pravidel při pořádání ohňostrojů.Přestaňme se však strašit a pojďme si užívat třeba nekonečné přehlídky malých domácích a zahradních ohňostrojů na pražských (i jiných) bytových sídlištích při již zmíněné oslavě příchodu Nového roku. K tomu nám všem přeji hodně zdraví (před i po ohňostroji).

Zobrazení: 91152 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.