Římské svíce

Římská svíce

13. 9. 2012, 11:58

Není člověka, ať již mladého či dříve narozeného, který by na Silvestra či při jiné slavnostní příležitosti neodpálil obyčejnou petardu nebo i složitější zázrak pyrotechniky, jako jsou fontány, vulkány či římské svíce. Posledně jmenovaný druh zábavní pyrotechniky patří do skupiny nebezpečnějších pyrotechnických produktů, proto je třeba při jeho použití dodržovat určitá obecná pravidla zacházení s tímto druhem pyrotechniky.

Římská svíce

Jak jsem se již zmínila v úvodu k předchozímu odstavci, při nákupu římské svíce je třeba dbát obecných bezpečnostních pravidel, avšak nutná je i opatrnost při vlastní manipulaci s římskou svící, a je rovněž třeba dbát, aby byla dvojnásob dodržena pravidla bezpečného odpalování zábavní pyrotechniky. Podívejme se nyní, co to vlastně římská svíce je a jaké varianty římské svíce jsou k dostání v obchodech.

Jak zábavní pyrotechnika první třídy, kterou mohou používat i děti do osmnácti let, tak pyrotechnika vyšších tříd nebezpečnosti, jako jsou například právě římské svíce, může při nesprávném způsobu nakupování či nesprávném zacházení způsobit osobám i zvířatům mnoho starostí, snažme se tedy, aby se oživení oslavy Silvestra či jiné slavnostní události obešlo bez škod na majetku a poškození lidského zdraví. Při nákupu zábavní pyrotechniky,a římské svíce zvlášť, bychom měli dodržovat následující pravidla: nikdy nekupujme zábavní pyrotechniku u stánků či na tržištích, kupujme pouze v kamenných obchodech, při nákupu si všímejme způsobu skladování (pyrotechnika by neměla být skladována ve vlhkém prostředí), poškození obalu, data spotřeby a toho, zda má výrobek jasně vyznačenou certifikaci, je uvedeno datum spotřeby, výrobce a výrobek je opatřen návodem v českém jazyce. Pojďme však nyní od obecných pravidel k podrobnějšímu seznámení s konkrétním druhem pyrotechniky, a to s římskými svícemi.Římská svíce je trubička, v níž jsou natlakovány světlice různých barev, které při zapálení vystřelují do výšky pět až dvacet metrů, přičemž světlice mohou někdy vydávat také rachotivé zvuky. Světlice mohou obsahovat i složitější efekty, jako jsou kříže, pivoňky, palmy či dračí vejce. Římská svíce spadá do třídy dvě, nesmí tedy být prodávána osobám mladším osmnácti let a při jejím odpalování je nutno přísně dbát bezpečnostních pravidel. Především není třeba zdůrazňovat, že římské svíce by měly stejně jako jiná pyrotechnika být po zakoupení uskladněny v chladnu a suchu, odpalovat by je měl pouze dospělý člověk a neměly by být odpalovány přímo v ruce, ale vždy na zemi. Na trhu najdeme širokou nabídku římských svící v jednobarevných i vícebarevných provedeních, jejichž ceny se pohybují od desítek do stovek korun dle škály barev, složitosti obrazce, množství světlic a tak dále. Sečteno a podtrženo římská svíce může být efektním zpestřením silvestrovské oslavy či jiné slavnostní příležitosti, avšak je třeba dbát také na bezpečnost všech zúčastněných.

Zobrazení: 96574 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Kontakt
Technicky zajišťuje:
WebDoména s.r.o.
Novákových 25/857,
Praha 8, Libeň
IČ: 27407225
DIČ: CZ27407225

Telefon:
+420 284 812 229
+420 608 068 555
+420 775 383 885

E-mail: info@webdomena.cz

Skype: WebDomena
UIN: 63812345

Společnost WebDoména s.r.o. je vedena u rejstříkového soudu v Praze pod C 110711.